Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Çekebilir 2019

asgari ücret kredi

Asgari ücret, Ocak 2019’dan beri 2020 TL olarak belirlendi. Temmuz 2019’da gelecek zam ile birlikte artış görecek asgari ücret alanlar zorlu ekonomik koşullar ile savaşırken bir de borçlarla uğraşıyor. Borç yiğidin kamçısıdır derler ama maalesef borçlar arttıkça insanlar daha da zorlanıyor. Bankalardan kredi alarak borç kapatmaya, kredi kartlarıyla da yaşamaya çalışıyorlar. Tabii kredi almak biraz nefes almaya yarasa da uzun vadede bakıldığında yükü arttıran başka bir zorluk olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi Çekmek Gün geçtikçe Zorlaşıyor

Özellikle bankaların kredi vermekte ince eleyip sık dokuduğu bu dönemde asgari ücretli bir çalışanın alacağı kredi miktarı da oldukça merak konusu… Acil para ihtiyaçlarını karşılamak üzere çekilen ihtiyaç kredisi faiz oranları her bankada değişkenlik gösteriyor. Bu da kredi tercihinizi hangi bankada kullanacağınız açısından önemli bir ayrıntıdır.  Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi devlet bankalarının % 1.20 faiz oranlarıyla gözde olsalar da kredi onaylanması biraz zorluyor. Hele bir de kredi  notunuz düşük ise reddedilmesi söz konusu… İşte bu yüzden  asgari ücretlilerin kredi almak için  önceliklerini  maaş aldıkları bankadan yana kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer maaş aldığınız banka özel sektör bankalarından biri ise yüksek faiz oranlarını göze almanız gerekecek. Ama  onaylanma şansınızın yüksek olduğunu unutmayın. Asgari ücretlilerin en fazla alabileceği kredi miktarı bankadan bankaya değişkenlik gösterse de borcunuz harcınız yok ise 20 katına kadar kredi alabilme şansınız var. Alt limit sorunu olmazken, üst limit olarak 40.000 TL’ye kadar çekebilirsiniz. Konut kredisi ya da taşıt kredisi için asgari ücretlinin tek başına kredi alması pek mümkün görünmese de eğer üzerinize bir mal var ise bu da kolaylık sağlayabiliyor.

Kredi Danışmanlığı Size Kredinize Ulaşmanın Kolay Yoludur

En uygun kredi seçeneklerini aramak için ya banka banka gezmek ya da gerçekten iyi bir zaman dilimini sadece araştırmaya ayırmanız gerekiyor. Ancak bir başka çarede tüm bu araştırma işlemlerini sizin yerinize bir başkasının yani kredi danışmanlığı hizmeti ile halletmeniz mümkün. Asgari ücretli olmanız bankalardan sürekli red cevabı almanız önemli değil, önemli olan tüm bu sorunları çözebilecek bir firmayla çalışmanızdır.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir