Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Kredi Alabilirim?

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Kredi Alabilirim

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Kredi Alabilirim?
Kredi başvuruları reddedilen kişiler bankalar kredi vermiyor nereden kredi alabilirim sorusuna yanıt aramaktadırlar. Nakit ihtiyacınız bulunuyor ve krediye ihtiyaç duyuyorsanız, kredi reddi finansal durumunuza ciddi anlamda zarar verecektir. Bu noktada Uzmanlar Kredi danışmanlık ile çalışarak, kredi alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Danışmanlık hizmetleri kapsamında kredi alamama nedenleriniz araştırılır, tespit edilir ve nedeni ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atılır. Bu sayede kredi alma ihtimaliniz ciddi anlamda artacaktır. Peki, bankaların kredi başvurularını geri çevirmesinin altında yatan nedenler ne?

Bankalar Neden Kredi Vermiyor?
Bankalar, kredi başvurularınızı reddediyorsa bu durumun altında birçok neden bulunabilir. Bankaların kredi başvurularını reddetmelerinin sebebi genel olarak şu şekildedir;

  • Kredi notunuz düşük olabilir
  • Kredibiliteniz düşük olabilir
  • Talep edilen kredi miktarına uygun gelire sahip olmayabilirsiniz
  • Geri ödemeleri düzenli bir şekilde yapmıyor olabilirsiniz
  • Kara listede yer alıyor olabilirsiniz

Kredi reddinin nedeni yukarıda yazanlara dayanır. Bu noktada, bazı bankaların düşük kredi notuna sahip olan kişilere dahi kredi verdiği görülmektedir. Bu bankalara başvuru yaparak, kredi alma ihtimalinizi arttırmanız mümkün.

Kredi notunuz düşük, kredi alamıyor ve kredi ihtiyacınız varsa ipotekli kredileri değerlendirebilirsiniz. Arsa, ev ya da taşıt ipotek göstererek; yüksek miktarlarda daha kredi alabilmeniz mümkün.

Borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Borç kapatma kredisi alarak, farklı bankalara olan tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz. Böylelikle, kredi çıkma ihtimali hayli artacaktır.

Author: admin