Bireysel Krediler

Büyük planlarınız varsa ve bireysel krediniz için başvuru yapmaya hazırsanız, nakit parayı daha hızlı elinize almak için yapmanız gerekenler önemlidir. İşte Bireysel Krediler konusunda yapılması gereken bazı ayrıntıları krediuzmanlari.com olarak sizin için derledik.

Bireysel Krediye Başvurmadan önce

Bireysel kredi başvuruları için birkaç ortak uygunluk kriteri vardır. Örneğin, genellikle şunları yapmanız gerekir:

 • En az 18 yaşında olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı veya oturma izni
 • Düzenli gelir sahibi olmak
 • Finansal olarak sorumlu olduğunuz ve iyi bir kredi notunuz olması

Geliriniz ödünç almak istediğiniz tutarı desteklemiyorsa, kredinizin onaylanmayacağını unutmayın. Bu nedenle, kredinizin nakit akışınızı ve geri ödeme kabiliyetini yansıttığından emin olun.

Kredi Başvurusunun en iyi yolu nedir?

Bir şubeye gitme veya telefonla bir başvuruyu tamamlamak için arama yapmak da dahil olmak üzere bireysel bir kredi başvurusunda bulunmanın birçok yolu vardır. Öte yandan, çevrimiçi başvuruda kolaylık ve rahatlığı tercih edebilirsiniz. Çevrimiçi bir uygulamanın tamamlanması genellikle yaklaşık 10-15 dakika sürer ve gerektiğinde kaydedebilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz.

Bireysel Kredi Başvurusu ne kadar sürer?

Çevrimiçi başvuru hakkında en iyi şey, başvurunuzu gönderdikten sonra genellikle bir hızlı yanıt almanızdır; bu, bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Daha sonra, bireysel kredi başvurusunda bulunduğunuz bankanın mevcut müşterisi olmanız koşuluyla, birkaç iş günü içinde veya bazı durumlarda son onay ve sözleşme kabulünden itibaren 60 dakika içinde hesabınıza parayı almanız gerekir.

Bilgilerinizi toplamak

Banka, yalnızca kendi güvenlikleri için değil aynı zamanda borçlarınızı rahatça ödeyebildiğinizden ve zor durumlara giremediğinizden emin olmak için ilgili finansal ve diğer bilgilerinizi bilmek isteyecektir.

Gibi şeyler sağlamanız gerekebilir:

 • Kişisel bilgiler yeni bir müşteriyseniz, pasaport, ehliyet veya doğum belgesi gibi bir kimlik belgesi girmeniz gerekir.
 • Borç bilgileriniz, bu kredinizin nedenini, ödünç almak istediğiniz tutarı ve  1-60 ay arasında olacak şekilde seçtiğiniz kredi vadesini içerebilir.
 • İstihdam bilgileri, bunun mevcut çalışma durumunuzu ve maaşınızı ve ayrıca aldığınız ek gelirleri içermelidir. Ayrıca, en son maaş bordrolarınız veya vergi beyannameleriniz gibi gelir kanıtı sağlamanız gerekebilir.
 • Finansal bilgiler; bu, ev sahibi veya kiracı olup olmadığınızı, kaç çocuğunuz olduğunu ve varlık ve giderlerinizin ayrıntılarını içerebilir. Diğer bankalarla yapılan tasarrufların kanıtını sağlamanız gerekebilir.
 • Sahip olduğunuz diğer borçlar; banka ayrıca, fazla borçlanmadığınızdan emin olmak için sahip olduğunuz borçları da bilmek isteyecektir. Bu, kredi kartı veya borç beyanı vermek anlamına gelebilir.

Bankacılık sektöründe bireysel bir kredi için şansınız kullanıyorsanız ve ne kadar borç alabileceğinizi merak ediyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Bunlar, aldığınız kredi türünün yanı sıra nasıl sürdürmek ve kullanmak istediğinizi içerir.

 • Teminatsız bireysel ihtiyaç kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Konut Kredisi

Bireysel ihtiyaç kredisi içine girenler; sağlık, evlilk, eğitim, taşınma, tatil gibi birçok ihtiyaç hali konularını kapsamaktadır. Bireysel taşıt kredisi ve bireysel konut kredisi de bireysel genel konusu kapsamında değerlendirilir.  Her banka krediler konusunda farklı başlıklar altında toparlamıştır. Kim bankalar ihtiyaç kredisi, kimi bankalar bireysel kredi olarak adlandırmaktadır. Kafanız karışmasın hemen hemen hepsi bireysel krediler ana başlığı altında yer alır. Ve sizin dikkat etmeniz gereken tek şey, en uygun faiz oranı, en uygun kredi sağlama seçenekleri ve en hızlı krediye ulaşma şansının hangi bankanın sağladığıdır. Ve okuduğunuz her ayrı bankanın kredi ayrıntılarının farklı olması da kafa karışıklığına neden olabilir. Kredi seçerken kredinin belirttiğimiz ayrıntılarına odaklanın. Bu ayrıntılar dışında kredinin adının x y z olmasına önem vermeniz gerekmez.