Borç Kapatma Kredisi

Borçluların yanlış anladığı fakat bankaların bu işlemi iki farklı kategoriye ayırdığı borç kapatma kredisi nedir? Öncelikle bunu iyi anlamak gerekiyor. Kredi transferi veya borç transferi olarak adlandırılan transfer işlemi kredi ya da kredi kartı borçlarınızı birleştirerek yapılandıran bir işlemdir.  Dönemimizin en büyük sorunlarından biri olan birden fazla kredi kullanma ve aynı zamanda kredi kartlarını da bilinçsizce kullanmak birçok insanı zor durumda bırakıyor. Bu zor durum bir de ekonomik kriz dönemlerinde daha da artıyor.

Borç kapatma kredisi kullanmak da işte tüm bu borçlardan bir kerede kurtulmanın yolunu açıyor. Tek bir bankaya toplanan krediler sayesinde tüm borçlardan kurtulup uzun vadeli bir ödeme sistemi ile rahatlamanızı sağlar.

Borç Kapama Kredisi

Borç kapatma kredisi Borç transfer kredisi, günümüzde özel  bankacılık sisteminin vazgeçilmez bir rekabet alanıdır. Garanti BBVA, Akbank Vakıfbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, ING gibi birçok banka tarafından uygulanmaktadır. Her bankanın borç transferi kriterleri farklıdır. Kendi belirlediği faiz oranları ile borç transferi yapılır. Borç transferi kredisinde talep eden kişinin diğer bankalara olan borçları direkt kapatılır, size nakit olarak ödeme yapılmaz. Siz sadece sözleşme imzalarsınız. Ancak artık hiçbir bankaya borcunuz kalmaz tek bir banka ile muhatap olursunuz.  Doğru borç transferini yapabilmek adına iyi araştırma yapılması gerekmektedir.

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi En çok tercih edilen borç transferi yapan bankalar aşağıda sıralanmıştır. 

  • Şekerbank Borç Kapatma Kredisi
  • Burgan Bank Borç Transferi Kredisi
  • Sadece emekliler için Denizbank Borç Transferi Kredisi
  • QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi
  • Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi Kredi, kredi kartı gibi birden çok bankaya ödemek zorunda kalmaktan sıkılıyorsanız siz de yukarıdaki bankalar aracılığıyla borç transfer kredisi kullanabilir, en azından uzun vadede sıkıntılarınızı planlayabilir sıkıntılarından kurtulabilirsiniz. Yapılan başvurunuzun diğer kredi başvurularından farkı yoktur. Ancak sadece bankanızın uygulaması gereken diğer bankalara borçların ödenmesi açısından diğer bireysel kredilerden ayrılmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Veren Bankalar

Kredi ödemelerinde olduğu kadar kredi kartı ödemelerinde sıkıntılar yaşanır. Kredi kartı ödemelerinizde sıkıntılarınız var ise ve faiz oranlarınız katlanarak dağ gibi olmasını önleyebilmek adına sadece kredi kartı borç transferi yapan banka kampanyaları da bulunmaktadır. 

  • Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi
  • Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi
  • CEPTETEB Kredi Kartı Borç Transferi

Borç Transferi Kredisinin Koşulları Nelerdir?

Borç transfer kredisinin en önemli özelliği her borcun bu kapsamda değerlendirilmediğidir. Borç transfer kredisinin çıkış noktası kredi kartı borçlarıdır ancak daha sonra birçok banka ihtiyaç kredilerini de bu kapsama dahil etmiştir.  Bilinmesi gereken diğer bir ayrıntı ise borcun bir kısmı değil tamamının kapatılarak yeni bankaya devredilmesi gerektiğidir. Yeni bankanız borçlarınızın ödemesini yaptığı para gönderim işlemlerinden ücret almaz.

Neden Borç Kapatma Kredisi Kullanmalıyım?

Borç transferi kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekilenler için ideal bir ödeme yöntemidir. Borçlarınız çakışıyorsa borç takibini yapmakta artık zorlanıyorsanız ve ödemeleriniz bütçenizi aştıysa bir kredi uzmanı desteği alarak hangi bankanın borç kapatma kredisi sizin için daha uygun buna karar vermelisiniz. Uzun vadeye yayılan bir kredi sizi oldukça rahatlatacak nefes almanızı sağlayacaktır. Özellikle ekonomik durumun bozulması insanları gerçekten ruhsal olarak çok fazla etkiliyor. Çözüm bulma  yöntemleri de böyle durumda iyice zorlaştığı için kendinizi iyice çaresiz hissedebilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde borçları tek çatı altında toplayan borç transferi için kredi uzmanlarını seçmelisiniz.

Kredi uzmanları olarak Kapatma Kredisi hakkında ve son yazdığımız makaleleri okuyabilirsiniz.

Borç Kapama Kredisi