Emekli Kredisi | Emekliler için ihtiyaç kredisi

kredi uzmanlari emekliye kredi

Emekli kredisi nedir? Bankalar hem düzenli ödemeler ve maaş müşterisi olması açısından emeklileri el üstünde tutulan müşteri kategorisinde görürler. 2018 yılından itibaren uygulanan promosyon ödemelerinden tutun, emeklilere özel kredi faiz oranlarına kadar birçok bankacılık ürününü emekliler için özel olarak geliştirmişlerdir. Hayat şartlarının zorluğu ve emekli maaşların düşüklüğü birçok emekliyi kredilere yönlendirse de onlar için bile bazı şartlar bankalar tarafından istenmektedir. Bu makalemizde emekliler için ihtiyaç kredisi veren bankaları mercek altına aldık.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredisi

Ziraat Bankası devlet bankası olması avantajıyla en çok emekli maaş müşterisine sahip olan bankalardan biridir. Ziraat bankası bu avantajı aynı zamanda müşterilere de yaşatmak adına emeklilere özel bir paket kampanya hazırlamış. Hem konut hem de ihtiyaç kredisinin birlikte düşünüldüğü pakette emeklinin artısı kredisi adı verilmiş. 20 bin TL’lik bir tüketici kredisi için %1,69 faiz oranından ve 36 ay vadeden faydalanıldığı düşünüldüğünde ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 788,19 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise %27,7356’dır. .

100 bin TL’lik bir konut kredisinin 120 ay vade ile ve %1,68 faiz oranı ile alındığı düşünüldüğünde aylık taksitler 1943 TL olarak gerçekleşecek. Yıllık maliyeti oranı ise %22,5083 olacaktır.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için başvurubileceğiniz Halk Bank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, yüzde 1.69’dan başlayan faiz oranlarıyla ve 60 ay vade ile ödemeniz mümkün. Sadece emeklilere özel verilen limit ve faiz oranları Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ile Halk Bank Şubelerinde emeklileri bekliyor.

Fibabanka Emekli Kredisi

Fibabanka tarafından hazırlanan emekli kredisi ürünü 36 aya kadar olan vadelerde % 3.47 faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. Talep eden emekliler ilgili ihtiyaç kredisi ürünü için esnek ödeme planı avantajından yararlanma olanağına sahiptir. Fibabanka internet sitesinden,  kısa mesajla ya da Fibabanka şubelerinden yapılabilen kredi başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlandırılıp bilgi aktarımı yapılmaktadır. Onay olumlu olduğu takdirde direkt hesaba aktarılan kredinin geri ödemelerinin PTT şubeleri üzerinden de ücretsiz olarak yapılıyor olması birçok emeklinin yüksek faiz oranına rağmen tercih etmesini sağlamaktadır.

Anadolubank’tan Emeklilere Özel Kredi

Emeklilerin ihtiyaç kredisi çekmek istediğinde kolay kredi veren bir başka  banka da Anadolubank’tır. Kısa süre içerisinde yüklü miktarda ihtiyaç kredisini hemen müşterilerine sunabilen Anadolubank’ın kredi verme süreciyle ilgili bazı prosedürlerin yerine getirilmesi konusunda şartları vardır. Bu açıdan Anadolubank’tan emekli kredisi başvurusu 20 bin TL için nasıl yapılır, neler isteniyor bir de ona göz atalım. Anadolubank’tan emekli kredisi kullanacak olan müşterileri için uyguladığı yaş sınırlamaları vadelere de yansımakta… 74 yaşındaki bir emekli  1 yıl vadeli kredi kullanabilirken, 73 yaşındaki emekliler 2 yıl, 72 yaş ise 3 yıl yani 36 aylık vadeli kredi seçeneklerini seçebiliyorlar.

Emeklilere Özel PTT Kredisi

PTT emeklileri de unutmadı. Ortak çalışma yürüttüğü bankalar aracılığı ile kredi veren PTT Aktifbank, Vakıfbank, Denizbank, ING, TEB  ile birlikte emeklilere kredi hizmeti verebiliyor.

TEB: Türkiye Ekonomi Bankası PTT ile anlaşmalı olan bankalardan biridir. 40 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için TEB’e başvurmanız yeterli. Bu kredinin yaş sınırı ise 70 olarak belirlenmiştir.

Aktifbank: 60.000 TL üst limitli bir ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığıyla Aktifbank’a başvurmanız yeterli… Başvurunuzu için PTT’den başvuru formu doldurmanız ve ardından biraz beklemeniz gerekecek.

Denizbank: Maaşını PTT şubelerinden alan emekliler için Denizbank emekli kredisi 36.000 TL’ye kadar verilebilmektedir.

Vakıfbank: Vakıfbank PTT ortak çalışmasında Vakıfbank, 20 bin TL’ye kadar emeklinin ihtiyaç kredisi ile emeklileri bekliyor. Vade süresi 60 ay olarak belirlenmiş.

ING Bank: PTT Çalışanları ve aynı zamanda emekli maaşlarını PTT’den alan herkes için ING Bank özel ihtiyaç kredisi üst limiti 45.000 TL’dir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir