Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Malulen Emekli Olan Kişiler İçin Kredi Çekme Şartları Nelerdir
Emeklilerin kredi derdini hangi bankalar çözüyor?

Emekli olmak her çalışan bireyin hakkıdır. Çalışanlar, sigortalı olma süresini ve prim gün sayılarını doldurduktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar. Ancak ülkemizde yaşam şartlarının ağırlığı ve aynı zamanda emekli maaşlarının düşük olması, emeklileri zaman zaman zor durumda bırakmaktadır. Bu zorluğu kısa sürede atatmak için bazen krediye ihtiyaç duyabilirler. İşte bizde krediye ihtiyaç duyan emeklilerimize kredi veren bankalar ile ilgili bir makale hazırladık. İşte ayrıntılar;

Emeklilere Kredi Veren Devlet Bankaları

Genellikle maaşlarını devlet bankalarından alan emekliler, bu bankalardan maaş aldıkları için daha kolay bir şekilde bireysel kredi kullanma şansına sahip oluyorlar. Aynı zamanda bu bankalar özellikle konut kredisi, taşıt kredisi ya da bireysel ihtiyaç kredisi oranlarını da düşük tutarak emeklileri bir nebze olsun rahatlatmaya ve daha kolay bir yaşam sürmelerini sağlamaya çalışıyorlar. Başta Ziraat Bankası olmak üzere, Halk Bankası, Vakıfbank emekliler için özel kampanyalar hazırlıyor. Konut kredisi, taşıt kredisi almak istiyorsanız önceliğinizi maaş aldığınız bankadan yana kullanın ardından diğer bankalara başvurmanız önemlidir. Çünkü bu da bir anlamda kredi notunuzun emekli bile olsanız etkileyecek ayrıntılardan biri olduğunu da unutmayın.

PTT Bank Vasıtasıyla  Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

PTT Bank ortak çalıştığı özel bankalar vasıtasıyla emeklilere özel kredi imkanları sunmakta. Bu bankalar, İNG Bank, Burgan Bank, Aktifbank, Denizbank, PTT ve TEB ile birlikte çalışan PTT her bankada farklı şart ve meblağlarda emeklilere kredi kullandırıyor.

Örneğin Aktifbank’ta 60000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz ancak kredi faizi 2,69’dur. Kredi kullanım yaş sınırı ise 83’tür. Burgan Bank PTT Kredisi yaş sınırı ise 81 iken kullanabileceğiniz en yüksek kredi miktarı ise 55000 TL’dir. Kredi faizi ise 2,35’tir. İng Bank kredi faizi olarak 2,39’u uyguluyor ve yaş sınırını 75’te tutuyor. Emekliler için alınabilecek en yüksek kredi miktarı ise 45000 TL  olarak belirlenmiş. TEB de emeklilerin kredi kullanım yaş sınırı 70 olarak belirlenirken 40000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Son olarak Denizbank PTT’nin kredi faiz oranı 2.79 iken en yüksek alınabilecek kredi miktarı 36000 TL. ve yaş sınırı ise 80’dir.

Anahtar Kelimeler: Taşıt kredisi, konut kredisi, kredi, bireyse ihtiyaç kredisi, emeklilere kredi veren bankalar

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir