Emekliye Kredi Veren Olan Bankalar 2019

Malulen Emekli Olan Kişiler Kredi Çekebiliyor Mu

Emeklilik tüm çalışanların bir an önce olmak istedikleri, rahat ve huzurlu ve para derdi olmadan yaşayabileceklerini düşündükleri bir dönemdir. Ancak günümüzdeki ekonomik koşullar rahat ve huzurlu emeklilik şartlarını maalesef yaşatmamaktadır. Emeklilerin yaşadığı sıkıntılar, az maaşlar yaşam şartlarını oldukça zorlaştırmaktadır. İşte bu dönemin en iyi şartlarda yaşanması gerekirken borçla günlerini geçirmeye çalışan emeklilere nefes aldırabilecek kredi seçeneklerine ulaşmak da oldukça meşakkatli bir süreçtir. Peki emekliye kredi veren bankalar hangileri?

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliler için birçok kredi veren banka var. Öncelikle belirtmek gerekirse devlet bankaları Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası emekliler için özel faiz oranları ve dönemsel kampanyalar sunuyorlar. 1.10 Kredi faiz oranları ile devlet bankaları emekli kredisi verirken diğer bankalarda farklı farklı faiz oranları görülüyor. Ancak tercih edilen bankaların birçoğu devlet bankalarından farklı avantajlarla karşımıza çıkıyor. Bu avantajlarda kredi miktarı ya da kullanım yaş oranları olarak göze çarpıyor. Bazen emekliler de bu yüksek faiz oranlarını kabul etmek durumunda kalabiliyor. Maaşını aldığı banka kredi kullanması için onay vermediğinde ya da yaş kriterlerini sağlamadığında başka bir banka kredi sine başvurmak zorunda kalabiliyor. İşte en uygun kredi şartlarını bulabilmek adına Kredi Uzmanları emeklilerin de yanında. Kredi danışmanlığı blogu ile yol alan emekliler için çözüm üretmek bizim işimizdir.

PTT Bank Vasıtasıyla Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

PTT Bank ortak çalıştığı özel bankalar vasıtasıyla emeklilere özel kredi imkanları sunmakta. Bu bankalar, ING Bank, Burgan Bank, Aktifbank, Denizbank PTT ve TEB ile birlikte çalışan PTT her bankada farklı şart ve meblağlarda emeklilere kredi kullandırıyor.

Denizbank kredi faiz oranı 2,79,

Aktifbank, kredi faiz oranı 2.69,

TEB kredi faiz oranı 2.40,

ING Bank 2,39,

Burgan Bank kredi faiz oranı 2,35 olarak belirlenmiş.

Emeklilerin kullanabileceği kredi miktarları da belli. 

Aktifbank’ta 60.000 TL,

Burgan Bank 55.000 TL,

ING Bank’ta 45.000 TL,

TEB’de 40.000 TL

En düşük kredi miktarı 36.000 TL ile Denizbank sıralanıyor.

Bir kriter daha var ki o da yaş sınırı her banka farklı yaşlara kadar kredi veriyor.

Aktifbank’ta yaş sınırı 83 iken, Burgan Bank’ta 81, ING Bank’ta 75 yaş, TEB 70, Denizbank’ta ise 80 yaş sınırı bulunuyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir