Faturalı Hatta Kredi Alma Yolları

Faturalı Hatta Kredi Alma Yolları

Kredi Alamıyorum bankalarla aranız kötü ya da hiç kredi notunuz olmadığı için kredi kullanamıyor olabilirsiniz. Kredi için ya da borç para bulmak için çalmadık kapı bırakmadıysanız bir de sizin için hazırladığımız faturalı hatlarınızla kredi alma yollarını okumanızı tavsiye ederiz. Her operatör için ayrıntılı hazırladığımız Faturalı Hatta Kredi Alma Yolları 2019 bilgileri ile sizde faturalı hattınızda kredi kullanabilirsiniz.

 Cep telefonlarının daha önce 6 taksitle satılması kredi oranlarını ve ödemeleri de zorlaştırıyordu. 2019 yılında taksit sayısının 12 aya çıkmasıyla 10.000 TL’ye kadar faturalı hattınızla kredi almak ve geri ödemelerini de 12 ayda yapmak sizi bir nebze olsun rahatlatabilir.

Sigortalı olarak çalışmamak, kredi notunuzun düşük olması ya da hiç olmaması artık önemli değil. Kredi alamıyorum ama zordayım diyorsanız, sizde anlatacağımız yöntem ile faturalı hattınıza kredi veren firmamızdan kredi kullanabilirsiniz.

Eğer faturalı hat kullanıyorsanız küçük fakat hemen ulaşabileceğiniz bir krediniz olduğunu bilin. Çoğu kişinin bilmediği bu ayrıntıyı krediuzmanlari.com ekibi olarak araştırdık ve sizler için yayına aldık. İster Turkcell’li olun, ister Vodafone’lu ya da Türk Telekom Avea’lı hattınız üzerinden Türkiye’nin neresinde olursanız olun kredinizi kullanarak 10.000 TL’ye kadar kredinizi kullanabilirsiniz. Bankalardan kredi çeker gibi 2-3 gün beklemek gibi bir prosedürü olmadan paranızı hemen alabilirsiniz.

Faturalı Hattınıza Kredi Almak İster Misiniz?

Faturalı hat üzerinden nakit krediye ulaşabilmenin yolu ise şöyle:  Öncelikle faturalı hattınız şahsınıza ait olması gerekiyor. Bir başkasının adına kayıtlı hiçbir hat operatörü üzerinden kendinize kredi almanız mümkün değildir. İkinci önemli şart ise faturalı hattınızın 3 aydan daha fazla süredir kullanıyor olmak ve ödenmemiş faturasının bulunmaması şartı aranmaktadır.  Turk Telekom (Avea), Vodafone veya Turkcell  hattınız ile operatörünüzün aynı zamanda telefon satışını yaptığı bayilerinden hat üzerinde size tanımlanmış olan puanlarınızı nakit paraya dönüştürebilme şansınızı kullanabilirsiniz. 2 farklı gidiş yolunu şimdi sizlere aktaracağız. Seçim bu anlamda sizin ancak bilmeniz gereken ayrıntılar açısından önemli olan prosedürler bulunuyor. Bu ayrıntılara dikkat ederek başvurmak sizi garanti nakite ulaştıracaktır. “Bankalardan kredi çekemiyorum, kara listedeyim, ne yaptıysam para bulamadım”  diyenlere eğer 3 aydan fazla bir süredir faturalı cep telefonu hattı kullanıyorsanız, ödenmemiş faturanız bulunmuyor ve hattınızla taksitle telefon almadıysanız aynı gün içinde kredinizi kullanabilirsiniz.  “ Cep telefon hattıyla kredi sistemi hangi illeri kapsıyor, bir sınırlama var mı?” “ Hattım üzerimden nasıl kredi kullanacağım?” gibi aklınıza takılan sorularınız olduğunu biliyoruz. Net cevaplarımız yazının devamında yer alıyor.

Faturalı Hattınıza Kredi Alma Yol Haritası Nasıl Belirlenmeli?

  1. Bayi Üzerinden Faturalı Hatta Kredi:

İlk yöntem olarak karşımıza çıkan bayi üzerinden faturalı hatta kredi için öncelikle operatörünüzün bayisine gitmeniz gerekiyor. Turk Telekom Avea hattınız varsa Turk Telekom bayisine, Turkcell ya da Vodafone hat kullanıyorsanız o bayilere ulaşmalısınız.  Örneğin, Turkcell hattınız varsa Turkcell’in bayisine giderek hattınız üzerine telefon almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Müşteri temsilcisi size telefon alma şartlarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol ettikten sonra almak istediğiniz telefon ve aylık faturanıza eklenecek taksitler konusunda yardımcı olacaktır. Genellikle müşteri temsilcileri telefonu paraya çevirme konusunda bilgililerdir ve bu konuda size yardımcı olacaklardır. Telefon operatörlerinin bayileri genellikle bankalar gibi kredi sorgulaması yaparlar. Fatura ödemeleriniz düzenli ise size telefon alma şansını tanırlar.

Tüm operatörlerde herkes için ödenen fatura miktarlarına göre tanımlanan kredi limitleri bulunur. 20 liralık bir paketiniz var ise bu durumda belirlenen kredi limiti puanı ile 100 Liralık bir paket kullanan birisinin kredi limiti puanı aynı olmayacaktır. Örneğin iyi bir kredi limit puanı bulunan kişi faturalı hat üzerine Samsung Galaxy S10+  cep telefonu alarak yaklaşık 7 bin 500 tl gibi bir bedel ile telefona sahip olabilir, kutusunun açılmamasına özen göstererek satışını gerçekleştirebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus aylık ödenmesi gereken taksitleri kolaylıkla ödeyip ödemeyeceğiniz ve aynı zamanda 6 taksit mi yoksa 12 taksitle mi ödeme yapacağınızdır. Çünkü bazı telefon markaları ve operatör anlaşmalarından dolayı 6 aylık ve 12 aylık taksitler yapılabilmektedir.  Bu yöntemin ikinci aşamasında ise taksitle operatörünüzden aldığınız telefonunuzun satışını gerçekleştirmektir. Hemen bir para ihtiyacınız var ise bir başka telefon bayisinde telefonu satmak isteyebilirsiniz. Ancak şunun altını çizmek isteriz, bu yöntem ile satış yapmak istediğinizde telefon bayilerinin telefonları piyasadaki fiyatının oldukça altında bir fiyatla almak isteyeceklerini unutmayın. Örneğin 7500 TL’lik bir telefonu herhangi bir telefon bayisinde satmak istediğinizde verilecek fiyatların 4.000- 5.000 TL olabilir. Bu da sizin için 2500 TL gibi bir kaybınız olacağını gösterir. Fazla kayıp yaşamadan bu aşamayı atlatmak için size tavsiyemiz direkt satış yapılan letgo.com ya da sahibinden.com gibi internet sitelerinden satış yapmanızdır. Facebook’un ikinci el satış yapılan gruplarında ya da instagram gibi sosyal medya mecralarından da yararlanabilirsiniz. En azından pazarlık yapabilme şansınız ve telefonunuzu 2.elde en yüksek fiyattan satma şansınız olur.

  • Faturalı hatlara Kredi Veren Kuruluşlar:

Teknoloji geliştikçe fırsatlar da fazlalaşıyor. İnternet üzerinde google arama motoruna faturalı hattına kredi yazdığınızda çıkan sonuçlar oldukça fazla. Aynı zamanda bu işi yapan işletmelerin reklamlarına internette gezinirken de sıkça rastlıyorsunuzdur. Üstün körü ya da göz ucuyla da olsa reklamları tıklayıp bilgi almışsınızdır. Bu işin bayii üzerinden alıp nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgiler aktardık.  İkinci yöntem olarak da sizin bir şey yapmanıza ya da beklemenize gerek kalmadan bu iş üzerine uzmanlaşmış firmalar aracılığı ile kredi işlemlerinizi gerçekleştirmenizdir.  Bu firmalar sizin hattınız üzerinden telefonu alır, size nakit para olarak ödeme yaparlar. Telefonun sizin adınıza alınması, telefon taksitlerinin operatöre sizin tarafından ödenmesi anlamına gelmektedir. Firma ise sizin sayenizde alınan telefonu size verdiği nakit paranın üzerine kar marjını da ekleyerek satışını yaparlar.

Hangi operatörü kullanıyor olursanız olun, kullandığınız hattın operatörünün müşteri hizmetleri  numaralarını arayarak puanlarınızı ve hangi telefonu alabileceğinize dair bilgi alabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Faturalı Hattınıza Kredi Almanın İpuçları:

Acil para lazım diyenler ve aynı zamanda faturalı hat kullananların bu özelliğinden yararlanabilme ayrıntılarını bir araya getirerek sizler için bir rehber niteliğinde bu yazıyı hazırladık. Amacımız bu sektörde yer alanların bir kısmının da kötü niyetli olduğunu gösterebilmek… Birçok internet sitesi faturalı hattınıza kredi veriyoruz diye reklam yapıyorlar. Ancak sizin bu konuyu en iyi şekilde araştırarak ve aynı zamanda güvenilir internet sitelerinden müracaat yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Krediuzmanlari.com olarak bir başka uyarımız ise hattınıza kredi sağlıyoruz ancak 100 TL ön ödeme ya da kaparo göndermeniz gerekiyor diyenlere de kanmamanız… Bu konuda önceliğiniz telefon operatörlerinizden bilgi almanızdır.

Örneğin piyasa değeri 3000 TL olan bir telefonu,  operatörler kendi karlarını koyarak 3300 TL’ye size vadeli olarak vermekteler. Sizde bu telefonu alarak kutusunu açmadan satmak istediğinizde 2700 – 2800 TL gibi bir rakama satabilirsiniz. Bir bankadan kredi alsaydınız 3000 TL için yaklaşık vadenize göre en az 400-500 lira faiz ödemesi yapacaktınız. Bu anlamda bir kaybınız olmuyor, kredi dosya masrafı gibi ek masrafları düşündüğünüzde daha karlı bir işlem olduğunu görebilirsiniz.

Bankalar ile aranız bozuk ve kredi çekemiyorsanız, kredi notunuz yok ya da kredi notunuz düşük ise krediuzmanlari.com kredi sayfamıza bakabilir, bankalardan size en uygun krediyi çekebilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell  faturalı hat kullanıyor ve ödemelerinizi zamanında yapıyorsanız sizde hattınız üzerine kredi alma şansına sahipsiniz. Eğer Turkcell’den yeni faturalı hat aldıysanız 3 ayınızı doldurmayı beklemeli ve faturalarınızı da geciktirmeden ödedikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone kullananlar için de aynı şartlar geçerlidir. Düzenli fatura ödemesi yapan ve 3 aydan fazla süredir Vodafone müşterisi olmanız hattınız için kredi şartlarını sağlamışsınız demektir.

Turk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Avea yani Türk Telekom faturalı hat sahipleri de bu yöntemden kolaylıkla faydalanabilir. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak hangi telefonları alabileceğinizi öğrenin. Ödeme gücünüze göre alabileceğiniz telefonun satışı karşılığında acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar:

Ödeme durumu olmayan kişiler için alınması gereken bir kredi türü değildir. Fatura üzerine alınacak cihazın satılması, telefonu alacak kişinin kararına bağlıdır. Bu arada önemli bir not daha eklemek gerekirse, cihazınız üzerinizde görüneceği için satmak istediğinizde mutlaka satış belgesi doldurmalısınız. Satış belgesi hem sizi hem de alan tarafı korumak üzere düzenlenen bir belgedir. Bu belgede satın aldığınız telefonunu imei numarası, kime satıldığı, karşılıklı imza altına alınarak hazırlanması gerekir.  Hem alıcının hem de satıcının kimlik fotokopisi de alınması ve iki nüsha hazırlanması gerekir.  Ya da basit olarak kimliklerin fotokopilerinin alındığı beyaz kağıt üzerine telefonun imei numarası yazılarak karşılıklı imzalanması yeterlidir.

Tüm Operatörlerde Faturalı Hattınızla Ek Cihaz Alma Şartları Nelerdir?

Faturanız üzerine ek cihaz kampanyalarından yararlanmak isterseniz operatörünüzün bu konudaki bazı şartları tamamlamanızı isteyecektir. Şartlardan bahsedecek olursak;

Başta faturalarınızın düzenli olarak günü gününe ödenmesi gerektiğini biliyorsunuz. Onun dışında en az 3 aydır faturalı hat kullanıyor olmanıza bakılacaktır. Bazı operatörler bu konuda titiz davranıyor ve 6 aylık faturalı kullanıma cihaz verebiliyor. Ayrıca geç ödemelerden dolayı herhangi bir ceza almamanız gerekiyor.  

Faturasız Hat Kullananlar Kredi  Kullanabilir Mi?

Faturasız hat kullananlar için henüz böyle bir şans olmamakla şu birlikte, çeşitli söylentilere göre bazı operatörlerin bu konu hakkında çalışmalar yürüttüğü ve kısa bir zaman dilimi içinde açıklanacağı söyleniyor. Faturasız hatlara sözleşme ile operatörler üzerinden telefon satışı yapılabileceği söyleniyor. Ancak bu sistemin ne zaman olacağı konusu henüz belli değil. 

Operatörler Dışında Taksitle Telefon Nereden Alınır?

Telefon operatörleri dışında birçok büyük mağaza ve kuruluş üzerinden taksitle cep telefonu almak mümkün. Örneğin, kendi markası Vestel Venüs’ü piyasaya süren Vestel gibi, Samsung, İphone, Huawei gibi telefon markalarını satmaya başlayan Arçelik, Beko gibi büyük mağazalardan, yine Evkur gibi taksitle satış yapan birçok mağazadan peşin fiyatına taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Aldığınız cep telefonunu açılmamış kutusunda satarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu mağazalardan sadece cep telefonu değil, beyaz eşya, bilgisayar, televizyon gibi eşyaları da taksitle satın alabilir, ikinci el satışını gerçekleştirebilir acil nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.  

Bu Yöntem Dışında Para Bulma Yolları Nelerdir?

Bu yöntemler acil para lazım diyenler için geçerli olsa da birçok kişi bu yöntemi kullanarak ticaret de yapabiliyor. Bankalardan kredi kullanamayanların bir anlamda can simidi olarak en çabuk nakte çevrilen işlem cep telefonu satışıdır. Kişiyi bağlayan bir durumdur ve yasaldır. Krediuzmanlari.com olarak size sadece bu  konu hakkında bilgi aktarımı yapmaktadır ve yasal olmayan hiçbir konuda sizi yönlendirmeyeceğini bilmelisiniz. Güvenilir ve kısa sürede kredi almak istediğinizde biz buradayız. Bize internet sitemiz üzerinden ve telefonlarımız üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, kredi konuları hakkında danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Aracı Firmalar Güvenilir Mi?

Turkcell, Vodafone, Turk Telekom (Avea) gibi tüm operatörler üzerinden faturalı hattınıza kredi veriyoruz diyen tüm şirketleri ya da şahısları araştırmak çok zamanınızı alabilir. Ancak bu konuda unutmamanız gereken en önemli ayrıntının bu işi yapan güvenilir şirketlerle halletmenizdir.  Asla faturalı hattınıza kredi veriyoruz, para gönderin ya da kaporo alıyoruz diyenlere itibar etmeyin. Acil paraya ihtiyacınız varken bir de dolandırıcılık mağduru olmayın…

Kaç Ay Vade Yapılıyor?

Geçtiğimiz yıl içinde cep telefonu taksit sayısı yasalar gereği 6 ay ile sınırlandırılmıştı. Ancak satışların ve aynı zamanda alım gücünün düşmesi sonrası yasa ile 12 aya çıkarıldı. Kısacası operatörler ve mağazalardan cep telefonunu 12 ay taksitle almak mümkün. Cep telefonları satışında maksimum taksit sayısı 12 aydır. Bu yöntem ile 12000 TL bin liraya kadar nakit bulmanız mümkündür. Örneğin en pahalı cep telefonlarından biri olan İphone Xs Max’ın fiyatı günümüzde 12.000 – 13.000 TL arasında değişmektedir. Yani faturalı cep telefonu hattınız ile aylık 1000- 1200 lira taksit ödeme şansınız var ise 12.000 liraya kadar kredi alma şansına sahip olursunuz. Faturalı hattı üzerinden cep telefonu alarak kredi kullanmak isteyenlerin bu ayrıntılara dikkat etmesini öneriyoruz.

Sistem yasal mıdır?

Bir arkadaşınızdan borç aldığınızı düşünün. Ya karşılıklı senet yaparsınız ya da aydan aya ödeyeceğiniz miktarı söz verirsiniz. Bu yöntemi de öyle düşünebilirsiniz. Sadece arada banka yoktur. Ancak faturalarınızı ödemekte gecikirseniz operatörlerde de haciz işlemlerini başlatabilir, bu ayrıntıyı unutmamak gerekmektedir.

Sözleşmedeki Şartlara Uymamanın Cezası Nedir?

Faturalı hattınıza kredi sağlayan kuruluşlar aracılığı ile eğer kredi alırsanız, siz operatörünüze ödeyeceğiniz aylık taksitlerden sorumlu olacaksınız. Kredi finansmanını sağlayan firma ve finansmanı alan kişi arasındaki sözleşme şartları hukuken iki tarafı da bağlayıcıdır. O yüzden operatörünüze ödenmesi gereken aylık taksitleri geciktirdiğinizde ya da ödemediğinizde karşı tarafın yasal haklarını devreye sokacağını unutmayın.  Kısacası bankalar gibi olmasa da operatörleriniz üzerinden faturalı hatta kredi kullandığınızda da yasal işlemlerle karşılaşabilirsiniz.

Krediuzmanlari.com İle Faturalı Hatta Kredi Kullanma Şansımız Var Mı?

Krediuzmanlari.com kredi danışmanlık blogudur. Bu yüzden acil kredi, en uygun kredi kullanımı, düşük kredi notunuzun nasıl yükseltilebileceği, kredi notunuz yok ise kredi notu oluşturmanız için yardımcı olur, uzman ekibi ile danışmanlık yapar. Kredi uzmanları, uzun bir süredir insanların artan ekonomik yükünü azaltmak ve borçlarını temizleyebilmelerini sağlamak adına çalışmalarına başlamış bir blogtur. Özellikle bankalardan alınan konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, kredi kartları gibi ödemelerini yapamayan insanların borç kapatmalı kredi gibi ya da düşük faizli en uygun kredi kullanımı gibi çözümler lle yol haritası çizmeyi hedeflemiştir. Kredi uzmanları, profesyonel ekibiyle uyumlu çalışan pratik ve çözüme odaklı bir blogtur.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir