İcralık Olana Kredi Çıkar Mı?

icralik olana kredi

Kredi Uzmanları olarak, avukatlık olanlara kredi, icralık olana kredi veren bankalar var mı? gibi birçok soru alıyoruz. Bu sorulara cevap verebilmek için bu yazıyı kaleme aldık. Ekonomik şartların herkesi zorladığı bir gerçek. İşsizliğin arttığı ve borçsuz yaşamın olmadığı bir dönemi yaşıyoruz. Öğrencilerden tutun emeklilere kadar tüm insanların banka borcu bulunuyor. Banka borçlarını ödemekte zorlanan bireyler, ödemeler biriktikçe de yasal işlemlere maruz kalıyorlar. Bankalar borçlarını tahsil edebilmek için avukat vasıtasıyla icraya veriliyor.

Avukatlık İcralık Olanlar Bankalar İle Çalışabilir Mi?

Elbette bankaların borç tahsil etmek için avukatlık veya icralık olsanız bile borç kapatma kredisi ya da borç birleştirme kredisi veren bir başka banka ile çalışabilirsiniz. İcralık ya da avukatlık olmanız bankalarla olan ilişkilerinizi etkilemez. Örneğin, Garanti Bankası’na borcunuz dolayısıyla icralık oldunuz ya da banka avukatı sürekli sizi arıyorsa, siz Akbank borç transferi ya da Vakıfbank borç kapatma kredisine başvurabilirsiniz. Kredi siciliniz geç kredi ödemeleriniz yüzünden düşse de kredi kapatma kredileri ve transfer kredileri bu anlamda düşünülen bir kredi çözümü olduğundan değerlendirme alınacak ve kredinizi tek elden yönetme şansına sahip olabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında kredi notunuzu yani sicilinizi etkilememek sizin elinizdedir. Şunu şöyle açıklayalım. Banka borcunuz avukatlık olsa da sadece süreç olarak 2 ya da en fazla 4 aydır ödeme yapmamışsınızdır demektir. Bu sürecin üstünde bir süredir banka ödemesi yapamıyorsanız işte o zaman borç transferi ya da borç kapatma kredisi almanıza engel olabilir. Çünkü ödeyememe süreciniz uzadıkça kara liste denilen listede tüm bankaların gördüğü listeye girme şansınız yükselir. Bu da borç transferi borç kapatma kredisi almanıza engel olabilir.

Kredi Uzmanları, icralık olana kredi, avukatlık olanlara da çözüm üretmek için var. Kredi Uzmanları, borç yönetimi konusunda size rehberlik ederek borçlarınızı kapatmanız için yardımcı olur.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir