Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2019

en uygun kredi,ihtiyaç kredisi,borç kapatma kredisi

Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kara listeye girdim bana kredi çıkar mı? Soruları “google” da sürekli aranan cümlelerden birisidir. 2019 yılı kara listeye kredi veren bankalar listesi de her yıl güncellenmektedir.  Bankalar ile çalışıyorsanız, bankalar ile problem yaşamanız da olağan bir durumdur. Ödemelerinizi geciktirmeniz ardından ödememeniz durumunda yaşayacağınız olumsuzlukların başında yasal takibe girmesi gelir. Yasal takibe girmeniz durumunda da kara listelere eklenirsiniz.Bu da kredi başvurularınızın red edilmesi anlamına gelmektedir. Kara listede olan birisi kredi çekebilir mi? Kara listeye kredi veren bankalar hangileridir? Kara listedekilere kredi veren bankalar konusunu sizin için derledik.

Kara Listede Olanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Kara Listede olmak korkutucu bir durumdur. Hatta kabus halinde hayatınızın her evresine çöker. Stresinizi fazlalaştırır, düşünmenizi bile etkiler. Banka borçlarınızı ödediyseniz ve uzun bir süredir bankalarla ilişkinizi askıya aldıysanız endişelenmenize gerek yok. Bankalar, kara liste sicillerini 5 yılda bir günceller. Kara listedekilere kredi veren bankalar konusuna devam edelim.

Kara listede olanlara kredi veren bankalar konusuna gelince,  önceliğinizi çalıştığınız bankadan yana kullanmalısınız. Bankanıza yeni gelişen maddi durumunuzu belgelemek ve kredi değerlendirmesi istemek doğru bir adımdır. Daha sonra araştırmalarınızı diğer bankalara yönlendirebilirsiniz.

  • Maaş bordrosu ya da  kira geliri gibi belgelenebilir gelir bilgisi
  • Bankanın istemesi durumunda özellikle kamu çalışanı veya mal varlığı olan kefil
  • Banka isterse ek teminatlar
  • Maximum 40.000 TL başvuru

Yukarıda belirtilen şartları yerine getirebilme olasılığınız banka tarafından değerlendirilerek mevcut halinizin yani kara listede olmanızın pek bir önemi kalmayacaktır. Bankalar bu teminatlar sayesinde size kredi verebilirler.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektörünün özel ve devlet olmak üzere iki farklı çalışma yapan bankalardan oluşturmaktadır. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası Devlet bankaları iken ING Bank, TEB, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Akbank, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Fibabank, Alternatif Bank, Odeo Bank ,Denizbank gibi birçok özel banka bulunmaktadır. Özel bankalar genelde yüksek faizli krediler ile müşteri bulma yolunda kara listeye kredi verebilme özelliklerini kullanmaktadır. 10.000 TL’den 40.000 TL’ye kadar kredi veren özel sektör bankaları kontrol ederek  karşılaştırma şansınızı da kullanarak kredi almanız mümkün olabilir.

Faturalı hatta kredi almakla ilgili tüm merak ettiklerinizi Faturalı Hatta Kredi Alma Yolları 2019 makalemizi okuyabilirsiniz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir