Kredi Limiti Dolu Olanlara Kredi

Kredi Limiti Dolu Olanlara Kredi

Kredi limiti dolu olanlar ne yapabilir? Seçenekleri birçok kişinin araştırmasını yaptığı bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ülkemizde birçok insan nakit ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekmek istiyor. Fakat her zaman kredi çekmek mümkün olmuyor. Bankalar, zaman zaman kredi başvurularını reddedebiliyor. Kredi reddi almanın en büyük nedenlerinden bir tanesi de kredi limitinin dolu olmasıdır. Kredi limiti dolu olduğu takdirde kredi almak oldukça güçleşmektedir. Peki, kredi limiti dolu olan kişilerin kredi çekebilmek için ne yapması gerekiyor.

Kredi Limiti Doluyken Nasıl Kredi Alınır?

Kredi limiti doluyken nasıl kredi alınır çok kişi tarafından merak edilen bir konu. Bu noktada izlenebilecek bazı yöntemler var. Fakat bu yöntemlerin hiçbiri garanti bir şekilde kredi alınmasını sağlamaz. Sadece kredi alma ihtimalini arttıracak bazı şeyler yapılabilir. Bu işlemler; bankalar nezdinde güvenilirliği arttıracak bazı işlemlerden oluşmaktadır. İşte, kredi limiti doluyken kredi alma yöntemleri;

  • Borç kapatma kredisi almak. Kredi limitleri aylık gelirin %50’si olarak hesaplanır. Yani 4 bin TL aylık geliriniz varsa, kredi limitiniz aylık 2 bin TL’dir. Borç kapatma kredileri sayesinde, tüm borçlarınızı kapatarak, kredi limitinizde yer açmanız mümkün. Bu noktada aylık ödeme miktarını azaltıp, vade sayısını arttırmanız gerekecektir. Böylelikle, aylık kredi limitinizde yer açmış olursunuz.
  • Kredi danışmanlık firmalarıyla çalışmak. Kredi başvurularının uzman kişilerce yapılması kredi çıkma ihtimalini ciddi anlamda arttırır. Uzmanlar kredi bu noktada; tecrübeli kadrosu ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla öne çıkmaktadır.

Author: admin