Kredi Puanınızı Nasıl Yükseltirsiniz?

kredi puanı onarma

Kredi puanı nedir? Kötü krediyi tamir etmek biraz kilo vermek gibidir.  Zaman alır ve kredi puanını düzeltmenin hızlı bir yolu yoktur. Aslında, bir kredi puanı iyileştirmenin tüm yollarından yola çıkmak yerine, hızlı düzeltme çabaları geri tepme ihtimalinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Kredinin yeniden yapılandırılması için en iyi tavsiye, zaman içinde sorumlu bir şekilde yönetilmesidir. Bunu yapmadıysanız, kredi notundaki iyileşmeyi görmeden önce kredi geçmişinizi onarmanız gerekir. Aşağıdaki ipuçları size bu konuda yardımcı olacaktır.

Ödeme hatırlatıcılarınızı ayarlayın

Kredi ödemelerinizi zamanında yapmak, kredi puanlarınıza en büyük katkı sağlayan faktörlerden biridir. Bazı bankalar, bir ödeme yapılması durumunda size hatırlatan bir e-posta veya kısa mesaj gönderebilen çevrimiçi bankacılık portaları aracılığıyla ödeme hatırlatıcıları sunar. Ayrıca, ödemelerinizin banka hesabınızdan otomatik olarak borçlandırılmasını sağlamak için kredi kartınız ve kredi sağlayıcılarınız aracılığıyla otomatik ödemelere kaydolmayı da düşünebilirsiniz, ancak bu yalnızca kredi kartlarınızdaki minimum ödemeyi yapar ve para yönetimi anlamını aşmanıza yardımcı olmaz.

Borçlu olduğunuz borç miktarını azaltın

Söylemesi yapmaktan daha kolay, ancak borçlu olduğunuz miktarın azaltılması, kredi puanınızı arttırmaktan çok daha tatmin edici bir başarı olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey, kredi kartlarınızı kullanmayı bırakmaktır. Tüm hesaplarınızın bir listesini yapmak için kredi raporunuzu kullanın ve daha sonra çevrimiçi olun ya da her bir hesaba ne kadar borçlu olduğunuzu ve size hangi faiz oranını borçlandırdıklarını belirlemek için en son ifadeleri kontrol edin. Diğer ödemelerinizde minimum ödemeleri korurken, borç ödemeleri için mevcut bütçenizin çoğunu ilk önce en yüksek faiz kartlarına yönlendiren bir ödeme planı bulun. Bulamıyorsanız da mutlaka bir kredi danışmanlığı alın.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir