Kredili Maaş Hesabı Sizin İçin İyi mi, Kötü mü?

Askerlik Borçlanması Hakkında Merak Edilenler

Kredili Maaş hesapları, sizi yüksek maliyetlerden dolayı borç tuzağına sürükleyebilir. Bu kredilere güvenmek kolaydır ve geri ödemeyi geciktirmek için birden fazla kez tek bir krediyi devredebilirsiniz. Kredili maaş hesabı borcundan kurtulmak için çeşitli yaklaşımlar alabilirsiniz. Bu stratejileri aşağıda detaylandıracağız ve sorunun geri gelmesini önlemenin yollarını tartışacağız.

  • Yeni, daha ucuz bir krediyle krediyi ödeyin.
  • Krediyi tasarrufla ödeyin.
  • Bankanızla genişletilmiş bir geri ödeme programı düzenleyin.
  • Borçları ortadan kaldırmak için geçici olarak gelirinizi arttırın.

Farklı Bir Kredi Alın

Şu anda kredinizi ödeyemiyorsanız, farklı bir borç, borçtan çıkmanızı kolaylaştırabilir.

Alternatif borç verenler:  Neredeyse tüm diğer krediler kredili maaş hesabından daha uygun olacaktır, bu nedenle farklı para kaynakları deneyin. Küçük topluluk bankaları ve kredi birlikleri, özellikle kötü bir krediniz varsa veya hiç kredi kullanmadıysanız, onay almak için en iyi yöntemdir.

Borç birleştirmek:  Mevcut kredili maaş hesabını yenilemek yerine, bu kredileri daha uygun bir krediyle birleştirin ve ardından birleştirme kredisini ödemeye başlayın. Mevcut borcunuzu ödeyecek kadar ödünç alın. Önemli olan kredili maaş hesabı kredilerinden uzaklaşmaktır. Geri ödemek için daha fazla zamanınız olacak ve daha düşük finansman masrafları ödeyeceksiniz.

Nakit Yaratın

Bazen bütçede daha fazla nakit bulmak tek seçeneğinizdir. Bunu yapmanın iki yolu vardır: Daha fazla gelir elde edin veya masrafları düşürün. İkisi de kolay değil, ama ikisi de çok etkili.

Gelirinizi artırın: Mümkünse, ekstra iş bulun. Kalıcı bir işe ihtiyacınız yok; mevcut herhangi bir maaş kredisi borcundan çıkmak için kısa vadede acele etmeniz gerekiyor. Ancak, geliri kazandığınız ücretten daha fazlası olarak düşünün. Bu gelir, borçlanmak ve ayağa kalkmak arasında bir fark yaratabilir.

Eşyaları satma: Eşyaları satarak da nakit getirebilirsiniz. Ekstra çalışmak gibi eğlenceli değil, ancak finansman masrafları ödemekten daha iyidir. Daha fazla çalışmak bir seçenek değilse, hızlı para toplamak için bir sonraki en iyi seçenek bu olabilir.

Maliyetleri düşürün: Nakit getirmek bir seçenek değilse, bütçenize geri dönene kadar harcamalarınızı azaltmanız gerekir. Her yemeğinizi kendiniz yapın ve öğle yemeğini işe getirin. Eğlenceyi askıya alın ya da sürdürmenin ucuz yollarını bulun.

Gelecek İçin Kendinizi Ayarlayın

Ayağa kalktıktan sonra, kredili maaş hesabına geri dönmekten kaçınmak isteyeceksiniz. Bunu güçlü bir finansal temel oluşturarak yapabilirsiniz.

Acil durum fonu: Acil durum fonu ayarlayın, böylece ihtiyaç duyduğunuzda elinizde nakit para kalır. Birkaç yüz lira ayırıp başlayın ve ardından bine kadar yapın. Sonunda, nakit olarak üç ila dokuz ay arası geçim masrafına sahip olmalısınız.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir