Niye Kredi Alamıyorum?

Kredi Kartı Alabilir Miyim?
Neden Kredi Alamıyorum?
Kredi alamıyorum sorunu, kredi başvurusunda bulunulduğunda sık sık karşılaşılan bir durumdur. Her insanın hayali talep ettiği krediye en hızlı ve en sorunsuz şekilde ulaşmaktır. Fakat bu her zaman mümkün olan bir durum değil. Bankalar farklı nedenlerden dolayı kredi taleplerini geri çevirebilmektedir. Banka müşterileri de bu nedenle, kredi alamıyorum gibi araştırmalar yaparlar. Peki, kredi alınamamasının arkasında yatan sebepler neler? Kredi çıkmamasının nedenleri nelerdir?
Kredi Alamama Nedenleri
Kredi alamıyorum diyorsanız, başvurunun reddedilmesinin ardında mutlaka bir sebep vardır. Başvurunuzun reddedilmesinin birçok nedeni olabilir. Başvurunuzun reddine yol açan durumu ortadan kaldırdıktan sonra kredi çekebilirsiniz.
Kredi alınamama nedenlerinden ilki kredi notunun düşük olması. Banka sicilinizin yeteri kadar iyi olmaması. Kredi notu, talep edilen kredinin değerlendirme aşamasında en büyük rolü oynar. Bankalar genellikle kredi notunun en az 1100 olmasını talep etmektedir. Özellikle de 1500’ün üzerinde bir kredi notuna sahipseniz, kredi çıkma ihtimali hayli yüksek olacaktır. kredi alamıyorum sorununun arkasında yatan diğer nedenler ise şu şekilde sıralanabilir;
  • Belgelediğiniz gelirin düşük olması. Aylık geliriniz fark etmeksizin belgelemediğiniz gelirler, kredi çıkma ihtimaline etki etmez.
  • Borçluluk düzeyinin yüksek olması. Başvuruda bulunan kişinin kredi ödemesi bulunması. Kredi kartı borcun yüksek olması, başvuruların reddedilmesine sebebiyet vermektedir.
  • Bankalar tarafından talep edilmekte olan belgelerin eksik şekilde teslim edilmesi.

Author: admin