Emeklilere PTT Kredisi Nasıl Verilir?

kredi kartı

PTT kredileri, PTT şubelerinden maaş alan emekliler için verilen kredilerdir. Bu krediler, emekli maaşlarına uygun faiz oranları ve koşulları ile sunulmaktadır. Bu nedenle pek çok emekli tarafından tercih edilmektedir. PTT kredisi, PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla, düşük faiz oranlarında sunulur. PTT kredi başvurusu işlemleri PTT şubeleri aracılığıyla yapılmakladır. Bu sayede emekliler, bankaları gezmek zorunda kalmadan kolayca başvurularını yapabilir ve kredilerini hemen alabilirler. PTT Kredisi hakkında detaylı bilgi verelim;

PTT kredi başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

PTT kredilerine başvuru yapabilmek için maaş aldığınız PTT şubesine gitmenize gerek yoktur. Size en yakın PTT şubelerinden birine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz gerekir;

  • Gelir durumunuzu gösteren belge
  • İkametgâh belgesi
  • İkametgâh adresinizde oturduğunuza dair telefon, internet, elektrik ya da doğalgaz faturası belgesi
  • Kimlik ya da ehliyet fotokopisi

Bu belgeleri, PTT’de bulunan kredilerden sorumlu kişiye teslim etmeniz gerekir. Bu belgeler ile birlikte kredi başvuru formunu da doldurmanız istenir. Bu başvuru formunda kişisel bilgileriniz ve çekmek istediğiniz kredi miktarı yer alır. Formu doldurup teslim ettikten sonra belgeleriniz, PTT aracılığıyla bankalara gönderilir ve size en uygun kredi seçenekleri belirlenir. Bu seçeneklerin arasından istediğiniz bankayı tercih edebilir ve kredinizi PTT şubelerinden kullanabilirsiniz. Kredi geri ödemelerinizi ise isterseniz maaşınızdan kesinti yapılması ile gerçekleştirebilir, isterseniz de PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

PTT kredi başvurusu yapılabilecek olan bankalar hangileridir?

PTT kredi başvurusu, PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar için yapılabilir. Bu başvurunun sonucunun olumlu olabilmesi için maaşınızı PTT’den alıyor olmanız ya da başka bir bankadan maaş alıyorsanız bile, bu maaşı belgeleyebiliyor olmanız gerekir. Ayrıca kredi notunuzun yüksek olması ve maaş tutarınızın çekeceğiniz kredi geri ödemesinin en az iki katı olması gibi etkenler de kredi çıkmasında etkili olan durumlardır. Krediye başvuru yapabileceğiniz bankaları şu şekilde açıklayabiliriz;

Denizbank PTT kredi başvurusu;

Denizbank, her derde deva ihtiyaç kredisi adı altında, emeklilere özel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu krediyi en fazla 60 ay vade ile çekebilirsiniz. Bu kredinin en az limiti 3.000 TL en fazla limiti ise 36.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti bulunmayan Denizbank PTT kredi başvurusu için 80 yaşını aşmamış olmanız gerekir. Bu kredini faiz oranı %3,08 olarak belirlenmiştir.

Aktif Bank PTT kredi başvurusu;

Aktif Bank PTT maaş müşterisi emeklilerden belge ve kefil istemiyor. Bu krediden 1.500 liradan başlayarak 60.000 liraya kadar faydalanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %2,69’dur. Bu kredi için belirlenen vadenin en üst limiti ise 60 aydır. Aktif Bank PTT kredi başvurusu yapacak olan emeklilerin 80 yaşını aşmamış olması gerekir.

Burgan Bank PTT kredi başvurusu;

Maaşlarını PTT’den alan emeklilere özel sunulan bu krediden belgesiz ve kefilsiz olarak faydalanabilirsiniz. Bu krediyi en az 3.000 TL en fazla 55.000 TL olarak çekebilirsiniz. Kredinin vadesi en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Bu kredinin faiz oranları, çekeceğiniz kredi tutarına göre %2,35 ile %2,86 arasında değişiklik gösterir. Burgan Bank PTT kredi başvurusu yapabilmeniz için 81 yaşını aşmamı olmanız gerekir.

TEB PTT kredi başvurusu;

Bu krediye PTT’den maaş alan emekliler ve PTT çalışanları, aynı koşullar altında başvuru yapabilir. Kredinin alt limiti 2.500 TL üst limiti ise 40.000 TL olarak belirlenmiştir. TEB, bu kredi için evrak ya da kefil talep etmez. Bu kredi için kredi tahsis ücreti alınmaz. Bu krediyi en az 3 ay en fazla ise 60 ay vade ile çekebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi tutarına göre belirlene faiz oranları %2,75 ile %2,30 arasında değişmektedir. TEB PTT kredi başvurusu yapabilmeniz için 70 yaşını aşmamış olmanız gerekir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir